Всеки монтаж на гипсокартон е колкото изкуство, толкова и наука. Това означава, че има достатъчно място за грешки, когато се извършва от хора, които не са добре запознати с триковете на занаята. Лесно е да пропуснете един или два детайла, които могат да доведат до това проектът да излезе извън контрол доста бързо. В следствие, това ще ви отнеме както време, така и пари, като същевременно ще доведе до лоши резултати. Ето пет често срещани грешки при почти всеки монтаж на гипсокартон и как да ги избегнете при следващия си проект.
Забиване на винтове твърде дълбоко
Доста е лесно случайно да забиете винтовете твърде дълбоко, когато окачите гипсокартон. Това води до счупване на хартиената повърхност на гипсокартона и отрицателно въздействие върху задържащата сила на винтовете. За да сте сигурни, че това няма да се случи, трябва да забиете главата на винта само около четвърт или половин оборот покрай повърхността на хартията.
Някои инструменти имат механизъм, който ви позволява да зададете дълбочината на завиването. Това също може да помогне за избягването на проблема при следващия ви опит за монтаж на гипсокартон.
Неправилно изградена конструкция
Неправилно изградената конструкция води до бъдещи проблеми с гипсокартоновата плоскост като:
- напукване на фугите;
- провисване на плоскостите;
- …и в крайни случаи да паднат стените или тавана.Можем да го избегнем, като монтираме металните профили на точните разстояния, спрямо помещението в което се изгражда конструкцията.
Можем да го избегнем, като монтираме металните профили на точните разстояния, спрямо помещението в което се изгражда конструкцията.
Закрепване преди подрязване
Не е необичайно изходният отвор да не съвпада напълно с размера, по който го изрязвате в началото. Когато това се случи, трябва да подрежете отвора ПРЕДИ да закрепите гипсокартона към рамката. В противен случай гипсокартонът може да се счупи около електрическата кутия по време на изрязването.
Добре е да закрепите листа с няколко винта, разположени достатъчно далеч от изходния отвор, преди да отрежете, но не закрепвайте докрай, докато не се уверите, че правилно.
Неправилна обработка на фугите
Неправилната обработка води до напукване и лош краен резултат след боядисване.
Решението е да се използват точните материали, както и точната последователността на всички операции.
Наличието на твърде много съединения
Колкото повече съединения участват във вашия монтаж на гипсокартон, толкова по-трудно ще бъде. Не само е по-голяма работа за вас, тъй като има повече листове, с които да се справите, и повече ленти, които трябва да се свържат, но има и повече място за грешки.
За да опростите, използвайте най-големите и дълги листове от гипсокартон, които можете. По-добре е да имате повече от колкото недостатъчно.
Започнете следващия си проект с Opus Estates
Ако все още не сте уверени, че можете да се справите сами и се притеснявате от грешки, които в крайна сметка биха ви стрували два пъти повече, се доверете на професионалисти. Вижте повече за нашите услуги тук или се свържете с нас за безплатен оглед.